Kullanıcı Sözleşmesi

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Aşağıda, WebSite ile Kurumsal ve Bireysel üyesi arasındaki üyelik sözleşmesinin metni bulunmaktadır. WebSite’ye üye olmadan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz ve sözleşmenin içerdiği tüm maddeleri onaylamadan siteye üyeliğinizi tamamlamayınız. Yeni üyelik esnasında, bu metni okuduğunuzu söyleyen bir kutucukla karşılaşacaksınız; bu kutucuğu işaretlemeniz, aşağıdaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

1. TARAFLAR

Bundan sonra sözleşmede: Eti Mah. Birecik Sok. Gazi İş Merkezi Kat:6/80 Çankaya/Ankara adresinde yerleşik Sinerji Danışmanlık “Ankaraokuloncesi.com” olarak, www.ankaraokuloncesi.com alan adından yayın yapan ve ankaraokuloncesi.com’a ait olan içerik/listeleme sitesi, “WEBSİTE” olarak, WEBSİTE ’ye üye olan bireysel kişiler ise “ Bireysel Üye”, özel kurumların açtıkları kurumsal üyelikler ise “Kurumsal Üye” olarak anılacaklardır.

2. ÜYELİK

2.1. WebSite üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan Site sorumlu değildir.

2.2. WebSite’ye üye olacak kişilerin kendisi hakkında verdiği bilgiler açık ve gerçeğe uygun olmalıdır. Site’ye üye olurken verilen e-posta adresinin üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olma zorunluluğu vardır.

2.3. Sisteme giriş için ve üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır.

2.4. WebSite verilen e-postanın doğru olduğuna inanır ve buna göre hareket eder. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan WebSite sorumlu tutulamaz.

2.5. WebSite üzerinde veya WebSite vasıtasıyla sunulan belli özellikler veya hizmetler, bir hesap açmanızı (e-posta ve şifre oluşturmanızı) gerektirmektedir. WebSite’de her üye, e-posta adresi kullanmaktadır ve her e-posta adresi sadece bir kez kullanılır. Üye olan herkes, Kullanıcı Adı ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan WebSite sorumlu değildir. WebSite’ye üye olurken seçilen şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifrenin seçimi ve korunma sorumluluğu üyeye aittir. WebSite şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.

2.6. Şifreniz dâhil olmak üzere hesabınızda bulunan bilginin gizliliğini koruma sorumluluğu ve bu bilgilerin güvenliğini ve gizliliğini sağlayamamanız halinde hesabınızda gerçekleşen hür türlü faaliyete ilişkin sorumluluk tamamen tarafınıza aittir. Hesabınızın veya şifrenizin her türlü yetkisiz kullanımını ya da diğer güvenlik ihlallerini derhal gaziantepokuloncesi.com’a bildirmeyi kabul etmektesiniz. Hesap bilgilerinizin gizliliğini ve güvenliğini sağlayamamanız sonucunda başka birinin sizin gaziantepokuloncesi.com kimliğinizi, e-postanızı, şifre veya hesabınızı kullanması nedeniyle gaziantepokuloncesi.com’un veya WebSite’nin diğer başka bir kullanıcısı veya ziyaretçisinin zarara uğrayabileceğini dikkate almanızı ve bilgilerinizi özenle korumanızı öneririz.

2.7. Başka birinin e-postasını, şifresini veya hesabını, söz konusu e-posta, şifre veya hesabın sahibinin açık izni ve onayı olmadan kullanamazsınız. gaziantepokuloncesi.com, bu yükümlülüklere uymamanız sonucu ortaya çıkacak hiçbir zarar veya kayıptan sorumlu olmaz ve bu hukuka aykırılığa sebep olan olarak sorumluluğunuza gidilebilir.

2.8. Website Üzerinde Sunulan Bazı Özellikler “Gold Üyelik Paketi” Olarak Kurumsal Üyelere Sunulmaktadır. İsteyen Kurumsal Üyeler Belirlenen Şartlar Doğrultusunda Satın alam İşlemi Yapabilirler

2.10. WebSite, Sunmuş olduğu hizmetlerinin içeriğini ve özelliklerini değiştirme/kısıtlama hakkını her zaman saklı tutar. İşbu hüküm Kurumsa Üyelere tanınan hakların kısıtlanması anlamı taşımaz.

2.11. Website, vermiş olduğu hizmetlere ilişkin kullanım kuralları ve politikalar ekleyeblir, tek taraflı olarak her zaman değiştirebilir. Üye iş bu kurallara ve politikalara uyacağını peşinen kabul eder.

3. İÇERİK SORUMLULUĞU

3.1. Görüş, yorum ve diğer ileti, fotoğraf veya videolar ( birlikte “Kullanıcı İçeriği” olarak anılacaktır ) verilen Kullanıcı İçeriği iş bu Kullanım Kuralları’na ve Yorum Kurallarımıza uygun olarak sunulduğu takdirde kabul edilmektedir. Bir üyenin yayınladığı yorum vb. gibi bir içerik unsuru, zararlı, hatalı ya da aldatıcı olabilir. Bu sebeple tüm üyelerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Yorum ve benzeri bilgi girilebilen alanlarda özel bilgi vermemek üyelerin sorumluluğundadır.

3.2. WebSite link sağlayarak bağlantı verdiği ya da banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan da WebSite sorumlu değildir. WebSite, herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.

3.3. WebSite, sitede var olan ve/veya ileride olabilecek kullanıcılar arasında etkileşimi mümkün kılan herhangi bir içerik unsurunu (makale, anket, forum, fotoğraf, video, mesaj kutusu, kişisel mesaj ya da profil) Üyelik Sözleşmesi’ni ihlal ettiği ya da saldırgan, yasa dışı, üyelerin haklarını ve güvenliğini tehdit eden unsurlar içerdiği gerekçesiyle denetleyebilmektedir ve hatta bu sebeplerle de ilgili üyelik iptal de edebilir.

3.4. WebSiteyi kullanılırken; üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, her türlü yasa dışı, hakaret ya da tehdit içeren, küfür içeren, küçük düşürücü, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı içerik yayınlayamaz ya da herhangi bir şekilde WebSite içerisinde iletemez. Üyeler bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez, üyeler interaktif alanlarda yapabilecekleri haksız rekabet hükümlerine aykırı hareketlerinden kendileri sorumludurlar, bunlardan WebSite sorumlu tutulamaz.

3.5. WebSite, doğrudan sistemde bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki var olan ve ileride oluşturulabilecek interaktif alanların bu şekilde kanun ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Kullanıcı İçeriğinden tamamen gönderici sorumludur ve gaziantepokuloncesi.com gönderilen Kullanıcı İçeriğine ilişkin hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir. Kullanıcı İçeriğinden kaynaklanan tüm talep ve sorumluluklara karşı gönderici gaziantepokuloncesi.com’u tazmin etmeyi kabul etmektedir. Kullanıcı İçeriğini izlemediğimizi, ancak bu kuralları, Yorum Kuralları’nı ihlal ettiğine veya başka bir nedenle bizim için, diğer gaziantepokuloncesi.com ziyaretçileri veya üçüncü bir şahıs için zararlı olduğuna tamamen kendi inisiyatifimize dayanarak kanaat getirdiğimiz Kullanıcı İçeriği dahil olmak üzere, herhangi bir sebeple her türlü Kullanıcı İçeriğini inceleme ve kaldırma hakkını saklı tuttuğumuzu kabul etmektesiniz. Bununla birlikte gaziantepokuloncesi.com’un herhangi bir Kullanıcı İçeriğine yanıt verme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

3.6. Bireysel Üye’ler, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım, makale veya video yayınlayamaz, postalayamaz ya da iletemez. Kurumsal Üye’ler bilgilendirme ve tanıtım amaçlı reklam içeren bilgi, yazılım, makale ve video paylaşımı yayınlayabilir.

3.7. WebSite’de bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyallerin kopyalanmak suretiyle kişisel sayfalarda yayınlanması ve/veya pazarlanması kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu türden materyallerin kullanılması durumunda mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir bilginin sayfanın açıkça görünür bir alanına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda Site hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

3.8. Gönderdiğiniz her türlü Kullanıcı İçeriği için, gaziantepokuloncesi.com’a söz konusu içeriği kullanma, kopyalama, değiştirme, silme, uyarlama, yayınlama, tercüme ettirme, buna dayalı türev eserler oluşturma, satma ve dağıtma hakkını ve söz konusu içeriği size herhangi bir ücret ödemeden dünya genelinde herhangi bir form, ortam veya teknolojiye aktarma hakkını, süresiz, geri dönülemez, telifsiz, devredilebilir bir hak ve lisans olarak vermektesiniz. Bu sebeple, bize lisansını vermek istemediğiniz herhangi bir yorumu, gizli bilgiler veya öykülerini, ürün fikirlerini, bilgisayar kodunu veya orijinal artwork gibi şeyleri bize göndermeyiniz. Ayrıca, gönderdiğiniz Kullanıcı İçeriği ile birlikte verilen ismin kullanma hakkını da gaziantepokuloncesi.com’a vermektesiniz.

4. KİŞİSEL VERİ VE KULLANIMI

4.1. WebSite, üyelerinin üye olurken ve diğer WebSite içi işlemlerde sağladıkları ve veri tabanında tutulan bilgileri, istatistiki bilgilere dönüştürmek, reklam ve/veya pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini bu anlamda kullanıcılarına daha zengin içerik sunabilmek amacıyla geliştirmek için kullanabilme hakkına her zaman sahiptir.

4.2. WebSite, Bireysel Üye’lerin site içerisinde Kurumsal Üye’lere gösterdiği ilgileri saklayabilme hakkında sahiptir. Bireysel Üye’lere ulaşabilmek için site içi alanlarda Cookie (Çerez) oluşturmak ve Elektronik iletilerini toplamak amacıyla alanlar hazırlamıştır.
4.3 WebSite, Bireysel Üye’lere fayda yaratmak amacıyla, gaziantepokuloncesi.com üzerinden Bülten ve Kurumsal Üye’lerin tanıtım/avantaj’larını içeren tüm “Ticari ve Elektronik İleti”leri almayı kabul eder.

5. TEKNİK AKSAKLIKLAR

5.1. Teknik aksaklıklardan dolayı WebSite’ye ulaşımda hata ya da kesinti olabilir. Site, hizmetin bu şekilde aksamasından ya da kesilmesinden sorumlu tutulamaz.

5.2. WebSite, her türlü iletişim ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları ile ilgili başarısızlık ve sorunlardan, İnternet trafiğindeki tıkanıklıktan ya da üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan da sorumlu tutulamayacaktır.

6. GÜVENLİK

6.1. WebSite güvenlik konusunda son derece titizdir. WebSite’de kişisel bilgiler hem çevrimiçi hem de çevrimdışı durumdayken koruma altında tutulmaktadır.

6.2.Üye verilerinin gaziantepokuloncesi.com’un kontrolü dışında yetkisi olmayan kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan Site hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

6.3. WebSite, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumdaki hiçbir üyesinin davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan –kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. dahi olsa sorumlu değildir.

7. ZORLAYICI SEBEP

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve/veya ön görülemeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişip ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin birden sözleşme gereği yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsız hale koyan haller, zorlayıcı sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Bu türden bir zorlayıcı sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmaz. İşbu zorlayıcı sebep hali 10 gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak işbu sözleşmeyi fesih hakkı doğar.

8. YETKİLİ MAHKEMELER

Bu sözleşmeden kaynaklanan tüm ihtilaflarda yetkili mahkeme ve icra daireleri Ankara Mahkemeleri ve icra daireleri olacaktır.

9. YÜRÜRLÜK, FESİH VE DİĞER ŞARTLAR

9.1. Taraflardan herhangi biri istediği bir anda bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilirler, bunun karşı tarafa bildirilmesi gerekmektedir. WebSite’ye yapılacak bildirimlerde bilgi@gaziantepokuloncesi.com e-posta adresi veya 0530 597 80 87 olan telefon numarası kullanılmalıdır.

9.2. Bu sayfada yer alan üyelik sözleşmesine ilişkin işbu maddeler, bu sayfada veya WebSite’de belirtilmesi şartıyla WebSite tarafından istendiği zaman değiştirilebileceklerdir.

9.3. Üye, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında WebSite’nin, onun şubelerinin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul ve beyan eder.

ÜYELİĞİN SONLANDIRILMASI

10.1- Kurumsal Üye dilediği zaman WebSite‘de bulunan üyeliğini sonlandırabilir. Bedeli karşılığı yararlanan hizmetlerin anında ifade edilen hizmetlerden olması nedeni ile Kurumsal Üyelik iptali halinde bedel iadesi talep edilemez.

10.2- WebSite, Kurumsal Üye’nin İşbu sözleşmede yazılı kurallara uymaması halinde Kurumsal Üye’liğini tek taraflı ve bildirimsiz olarak askıya alabilir/iptal edebilir ve Kurumsal Üye’nin tekrar siteden faydalanmasını sağlayacak teknik engellemelere başvurabilir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.