Firma Konumu

Prof. Dr. Ömer Erdeve

  • Firma YetkilisiProf. Dr. Ömer Erdeve
  • AdresAnkara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi, Çocuk Hastalıkları Akademik Bina, Öğretim Üyesi Muayenesi
  • Telefon0 312 595 63 56
  • GSM0 312 595 63 56

FİRMAYA MAİL GÖNDER

Firma Hakkında

1974 yılı Mardin doğumluyum. İlk öğrenimimi Nusaybin Atatürk İlkokulu’nda tamamladıktan sonra, orta öğrenimimi Özel Adana Lisesi (1989) ve Adana Fen Lisesi’nde (1992) tamamladım. 1992-1998 yılları arasında ilk tercihim olan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde (İngilizce Tıp) tıp eğitimimi tamamladıktan sonra aynı yıl Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ideal branşım olan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasına başladım. İhtisasım sırasında yenidoğan sağlığı konusunda kendimi geliştirmek istedim ve 2004-2007 yılları arasında Neonatoloji (Yenidoğan) Yandal Uzmanlığı ihtisasımı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladım. İhtisasım sırasında, Amerika Birleşik Devletleri’nde Yale Üniversitesi ve İsveç’te Uppsala Üniversitesi’nde rotasyoner olarak bulundum.

Askerliğimi Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde yenidoğan uzmanı olarak asteğmen ve teğmen rütbeleri ile tamamladıktan sonra devlet hizmet yükümlülüğü görevim için Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Kliniği’ne atandım. Mecburi hizmetimin ardından açılan Şef Yardımcılığı sınavını birincilik ile kazandım ve aynı hastaneye Şef Yardımcısı olarak atandım.

2010 yılında doçentlik sınavını başarı ile vererek Doçent ünvanını aldım. 2012 yılında yuvam olarak gördüğüm Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne Neonatoloji Bilim Dalı öğretim üyesi olarak geri döndüm. Ankara Üniversitesi’nde bilimsel projelerimi uluslararası boyuta taşıyarak özellikle; patent duktus arteriozus, respiratuvar distres sendromu ve surfaktan tedavisi, perinatal asfiksi, yenidoğanlarda solunum destek tedavileri ve yenidoğanlarda probiyotik kullanımı konularındaki çalışmalarımla çeşitli ülkelerdeki kongrelere konuşmacı olarak davet aldım. Rotasyonerlere eğitim faaliyetlerinde bulundum. 2015 yılında Profesör ünvanını aldım ve halen öğretim üyesi olarak Ankara Üniversitesi’nde çalışmaktayım.

-İlgi alanları
-Tüm Çocuk Hastalıkları
-Prematürite
-Yenidoğan Sarılığı
-Aşı Takibi
-Sağlam Çocuk Muayene
-Büyüme Takibi
-Asfiksi
-Çocuk gelişimi
-Riskli bebek takibi
-Yenidoğan yoğun bakım hastaları
-Beslenme sorunları
-Besin alerjisi

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Firma Haberleri

Henüz bir haber eklenmemiş

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.