Firma Konumu

Doç. Dr. Ediz Yeşilkaya

  • Firma YetkilisiDoç. Dr. Ediz Yeşilkaya
  • AdresA Life Hospital Sağlık Grubu Elvan Mahallesi 1935. Sokak No:5, Etimesgut
  • Telefon0850 474 2805
  • GSM0850 474 2805

FİRMAYA MAİL GÖNDER

Firma Hakkında

Merhaba, ben Doç.Dr.EDİZ YEŞİLKAYA.
1972 yılında Elazığ’da dünyaya geldim. İlkokul, ortaokul ve liseyi Türkiye’nin küçük ve şirin bir şehri olan Elazığ’da bitirdim.
1989 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’ne derece ile girerek 1995 yılında “Tıp Doktoru” ünvanını alıp, severek ve isteyerek seçtiğim mesleğime ilk adımımı attım.İlk görevimi 1997-1998 yılında 10. Zırhlı Tugay Baştabibi olarak Kırklareli Babaeski ‘de yaptım.
1998-2002 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları A.D ‘da eğitimimi tamamlayarak 2002 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı oldum. Bu branşı seçmemdeki en büyük sebep; çocukları çok sevmem ve onların acı çekmelerine dayanamamdır. En büyük amacım ise, onların ifade edemedikleri sıkıntıları anlayıp, sağlıklı olarak yeniden hayata adapte olmalarını sağlamaktır.
2002-2004 yılları arasında Ardahan Askeri Hastanesi’nde mecburi hizmetimi yaptım.Bu dönem benim Türkiye’nin her yerinde farklı hayatlar olduğunu görmeme ,mesleğimin ne kadar önemli ve özveri istediğini bir kere daha anlamamı sağladı.
Ülkemizin bu alanda uzmana ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için yan dal olarak Pediatrik Endokrinoloji alanını seçtim.2004-2007 yılları arasında Gazi Üniversitesi Pediatrik Endokrinoloji B.D de eğitim alarak 2007 yılında Çocuk Endokrinoloji Uzmanı oldum.
Mesleki tecrübe, bilgi ve deneyim sahibi olmak için 2010-2012 yıllarında Children’s Hospital of Pittsburgh of UPMC Pittsburgh, PA , ABD’ de görev yaptım.
2010-2016 yılları arasında Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi öğretim üyeliği , araştırma kabul üyeliği ve eğitim sorumluluğu gibi birçok farklı görevde bulundum. Bu süreçte tıp alanındaki gelişmeleri takip etmek için farklı seminer, kurs ve kongrelere katılarak mesleğimdeki her ilerlemeyi çok yakından takip ettim.Birçok bildiri, araştırma, makale, poster ödüllü gibi ödüllerim bulunmaktadır.
2018 yılından itibaren çalışma hayatına özel sağlık kurumlarında devam ettim.Şu anda Özel A Life Hastanesi’nde mesleki hayatıma ve çalışmalarıma devam etmekteyim.
Alanımda, günümüzde çok sık görülen ve vakit kaybetmeden tedavi edilmesi gereken “ERKEN ERGENLİK,BOY KISALIĞI,BÜYÜME HORMON EKSİKLİĞİ,HİPOTİROİDİ,PENİS KÜÇÜKLÜĞÜ,ADET DÜZENSİZLİĞİ,KILLANMA FAZLALIĞI,ERGENLİK GECİKMESİ,TİP1 DİYABET “ gibi konulara özellikle önem vermekteyim.Hastalıklar ve beraberinde getirdiği sıkıntılar sadece çocukları değil, ailelerini de etkilemekte.Çocuklarla ve aileleriyle onların üzüntülü, kaygılı, mutlu, keyifli birçok anlarına ortak oluyor, şahitlik ediyor, çocukların sağlıklı birer birey olarak büyüme ve gelişmelerine katkı sağlamaya çalışıyoruz.Bu hastalıkları olan ve sıkıntılarını yaşayan çocukları tedavi edip, onlara ve ailelerine olabilme düşüncesi benim için en büyük MUTLULUK…….

İlgi alanları
Tüm Çocuk Hastalıkları
Erken Ergenlik Problemi
Boy Bacak Kısalığı
Büyüme Takibi
Penis Küçüklüğü
Aşırı Kilo Alımı
Şişmanlık (Obezite)
Hipotiroid
Zayıflık
Aşırı Kıllanma
Düzensiz Adet Kanamaları
Gecikmiş Ergenlik
Tip 1 Diyabet
Turner Sendromu
Erkeklerde Meme Büyümesi
Hashimoto Tiroidi
İnsülin Direnci
İnsülin Pompa Tedavisi
Jinekomasti
Adet Düzensizliği

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Firma Haberleri

Henüz bir haber eklenmemiş

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.